LOKALIZACJA Zamek i Kopalnia
CENA ZAJĘĆ 15 zł
Zapraszamy uczniów i pedagogów do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Regionalna Edukacja Muzealna i Kulturalna w skrócie REMIK.
Projekt, poprzez współpracę Muzeum ze szkołami, ma za zadanie wzbogacenie wiedzy uczniów na temat dziedzictwa kulturowego Wieliczki i okolic, wzbudzenie szacunku dla jego wartości oraz potrzeby zachowania dla przyszłych pokoleń. Udział w spotkaniach będzie sprzyjał rozwijaniu: zainteresowań, kreatywności i pracy w zespole. Projekt ma na celu uzupełnienie edukacji szkolnej i pomoc w realizowaniu jej programu.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został pakiet obejmujący 3 spotkania w specjalnej cenie 15 zł od osoby, za udział w trzech spotkaniach. Zajęcia będą odbywać się zarówno w Muzeum w kopalni jak i w Zamku Żupnym.


KLASY I
1. Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek  
2. Wielicki solny skarb
3. Podróżujemy po świecie

KLASY II
1. Średniowieczny zamek i jego mieszkańcy
2. Tajemnice ukryte w obrazach
3. Tradycje górnicze

KLASY III
1. Zamki w moim regionie
2. Ginące zawody
3. Podziemne żywioły

KLASY IV- VI
1. Herb i jego sekrety
2. W średniowiecznym mieście
3. W solnym labiryncie

KLASY VII- VIII
1. Polskie zabytki na liście UNESCO
2. Sól na zdrowie?
3. Górnicze ABCZbiórka:
Zamek Żupny, 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Cena zajęć:
15zł / osoba
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

Rezerwacja:
Dział Edukacji: 12 289 16 33
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.