LOKALIZACJA Zamek i Kopalnia
DATA 1 września - 31 grudnia 2019
CENA ZAJĘĆ 15 zł
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka serdecznie zaprasza uczniów i pedagogów do udziału w nowym projekcie edukacyjnym  Regionalna Edukacja Muzealna i Kulturalna REMIK. Projekt jest skierowany do uczniów klas I - III szkół podstawowych z rejonu Wieliczki i okolic.
Projekt, poprzez współpracę Muzeum ze szkołami, ma za zadanie wzbogacenie wiedzy uczniów na temat dziedzictwa kulturowego Wieliczki i okolic, wzbudzenie szacunku dla jego wartości  oraz  potrzeby zachowania dla przyszłych pokoleń. Udział w spotkaniach będzie sprzyjał rozwijaniu: zainteresowań, kreatywności i pracy w zespole. Projekt ma na celu uzupełnienie edukacji szkolnej i pomoc w realizowaniu jej programu.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został pakiet obejmujący 3 spotkania w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby za udział w trzech spotkaniach. Zajęcia będą odbywać się zarówno w Muzeum w kopalni jak i w Zamku Żupnym.

Tematy spotkań:

Klasa I
Proponowane tematy spotkań:
1.Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek – zajęcia w Zamku Żupnym.
2.Wielicki solny skarb – zajęcia w Zamku Żupnym.
3.Podróżujemy po świecie – zajęcia w ekspozycji Muzeum w kopalni soli.

Klasa II
Proponowane tematy spotkań:
1. Średniowieczny zamek i jego mieszkańcy – zajęcia w Zamku Żupnym.
2.Tajemnice ukryte w obrazach – zajęcia w Zamku Żupnym.
3.Tradycje górnicze – zajęcia w ekspozycji Muzeum w kopalni soli.

Klasa III
Proponowane tematy spotkań:
1. Zamki w moim regionie – zajęcia w Zamku Żupnym.
2. Ginące zawody – zajęcia w Zamku Żupnym.
3. Podziemne żywioły – zajęcia w ekspozycji Muzeum w kopalni soli.

Zbiórka:
Zamek Żupny, 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Cena zajęć:
15zł / osoba
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

Rezerwacja:
Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33