LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
Przez cały okres wakacyjny w kasie Zamku Żupnego są dostępne bezpłatne questy, które pozwolą poznać bliżej i lepiej Zamek Żupny jego i okolice. Zapraszamy do korzystania.
Quest: Poszukiwacze zamkowych tajemnic
Wyprawa przedstawi Ci fragment historii Zamku Żupnego, związany z dawnymi właścicielami, życiem i funkcjami zabudowań. Podczas zabawy będziesz poszukiwać ukrytych liczb i liter, które wskażą Ci prawidłowe miejsce liter w haśle.

Gra rodzinna: Nasze miasto wczoraj i dziś

W Muzeum można odnaleźć różne przedmioty i dokumenty. Nam udało się „przypadkiem” natrafić na fragmenty interesującego listu sprzed prawie 100 lat, stare zdjęcia wraz z opisami oraz mapkę z zaznaczonym miejscem ukrycia skarbu. Aby odkryć „skarb”, czytajcie fragmenty listu, podążajcie za wskazówkami i mapką...

Quest: Szlakiem wielickich zabytków
Podróżując po Wieliczce będziesz mógł poznać różne tajemnice ukryte pośród zabytków architektury górniczego miasta. Wyprawa zaczyna się od miejsca znajdującego się blisko Zamku Żupnego, a kończy się dokładnie w Nim (w samym sercu miasta), obiekcie znajdującym się na Liście Dziedzictwa UNESCO od 2013 roku.