Zapraszamy dzieci oraz pedagogów z przedszkoli do udziału w projekcie edukacyjnym zatytułowanym „Górnik – zawód niezwykły".
Projekt ma za zadanie zapoznać najmłodszych z pojęciem „górnik”, ze specyfikacją tego zawodu, zachęcić dzieci do rozmów o niezwykłych zawodach, a także przybliżyć dzieciom dziedzictwo kulturowe regionu oraz wzbudzić szacunek do jego wartości i potrzeby zachowania dla przyszłych pokoleń.

Projekt przewiduje dwa spotkania (w Zamku Żupnym oraz w Muzeum w kopalni soli) w cenie 15 zł od osoby.

W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Działem Edukacji Muzeum, tel. 12 289-16-33

.

Na zdjęciu grupa dzieci na warsztatach edukacyjnych w ekspozycji podziemnej Muzeum wraz z przewodnikiem ubranym w mundur. Jeden z chłopców ubrany jest w szary strój roboczy, jaki dawniej noszono w kopalni soli i trzyma w rękach kilof