LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 16 listopada 2019 SOBOTA
godzina 16:00
Wstęp wolny
Michelle Levy (US) i Patrycja Dołowy (PL) tworzą performance PAULINA o emocjonującym śledztwie i niezwykłym odkryciu, które stało się możliwe dzięki mieszkańcom Wieliczki. Artystki podzielą się nim w sobotę 16 listopada 2019 roku o godz. 16.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce.
Gdy Michelle poprosiła Patrycję o przetłumaczenie wojennej relacji swojej przodkini, żadna z nich nie zdawała sobie sprawy z tego, jakie role przyjedzie im odegrać w sieci historii tkanej z przypadków i zbiegów okoliczności na długo przed pojawieniem się w niej artystek. Relacja Pauliny – Żydówki z Krakowa, która straciła rodzinę i która starała się przeżyć sama w okupowanej Polsce – jest bezosobowym, oficjalnym dokumentem. Mimo bogactwa faktów tak naprawdę nie sposób poznać kobiety, kryjącej się za tekstem.
Dwie artystki przywołane przez ten nieoczywisty dokument, który jak się później okazało został przekazany Michelle przez pomyłkę, podjęły zobowiązanie zaopiekowania się przypadkowo wydobytym świadectwem kobiety, która sama nie opowie już swojej historii.  Wyruszyły w podróż śladami Pauliny przez dzisiejszą Polskę i Ukrainę, zatrzymując się w Wieliczce, gdzie Paulina przebywała razem ze swoją rodziną w 1942 roku. To właśnie tu w trudnym okupacyjnym czasie Paulina doświadczyła krótkiego momentu spokoju. I to właśnie tu Michelle i Patrycja dzięki dzisiejszym mieszkańcom Wieliczki dokonały najbardziej niezwykłego odkrycia w trakcie całej swojej podróży. Dziś wracają do miasta z niezwykłymi opowieściami, którymi chcą się podzielić.


Multimedialny performance oparty na opowiadaniu na żywo, projekcji i muzyce.

Długość: 90 minut
Grany po angielsku z tłumaczeniem symultanicznym na polski.

Miejsce: Zamek Żupny, Sala Gotycka, godz. 16.00
Multimedialny performance oparty na opowiadaniu na żywo, projekcji i muzyce.

Długość
: 90 minut

Grany po angielsku z tłumaczeniem symultanicznym na polski.

Szczegółowe informacje

Plakat

X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.