LOKALIZACJA Kopalnia Soli
DATA 13 czerwca 2021 NIEDZIELA
Dawno, dawno temu… tymi słowami rozpoczyna się większość ciekawych opowieści. Tak również brzmią pierwsze słowa legendy: „O cudownym pierścieniu księżnej Kingi, czyli skąd się wzięła sól w Wieliczce”. Do tej niezwykłej postaci nawiąże kolejne spotkanie z cyklu Mama, Tata i Ja „Wiano świętej Kingi”, które odbędzie się 13 czerwca 2021 roku, w Muzeum w kopalni soli.
Kinga zwana Kunegundą, święta i patronka górników solnych to postać historyczna, a  nie legendarna. Na zajęciach przybliżymy życiorys księżnej Kingi, opowiemy ciekawe wydarzenia z jej życia, wymienimy czyny i dokonania, które spowodowały, że stała się wzorem do naśladowania. W czasie spotkania poznamy też najcenniejszy wielicki skarb – słone złoto i rozwiążemy różne zadania.Przydatne informacje:
Miejsce: Kopalnia Soli, Trasa Muzeum
Termin: 13.06.2021, godz. 10.00 i 12.30
Zbiórka: sklep i kasa w Zamku (wejście od strony Ogrodu Żupnego)
Preferowany wiek uczestników: 6-12 lat
Cena zajęć: 9 zł/osoba
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.