Do 25 kwietnia Zamek Żupny oraz Kopalnia Soli pozostają nieczynne
LOKALIZACJA online
DATA 18 kwietnia 2021 NIEDZIELA
Podczas kwietniowego spotkania online z cyklu „Mama Tata i Ja” uczestnicy udadzą się na wirtualną wycieczkę do wnętrza ziemi by, spokojnie przebywając w swoich domach, ujrzeć co kryje się 135 metrów pod powierzchnią i miastem Wieliczka. Rodziny "zwiedzą" ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, które jest strażnikiem historii polskiego górnictwa soli już od 70 lat.
Z tej okazji uczestnicy “przechodząc” przez ekspozycję dowiedzą się skąd w Wieliczce wzięła się sól, jak samemu wyhodować kryształy soli, poznają dawnych właścicieli kopalni oraz tych, którzy w ich imieniu zarządzali żupami krakowskimi. Dowiedzą się również jakimi narzędziami i przy użyciu jakich maszyn pracowano dawniej pod ziemią. Usłyszą co to Żupa i kto tu pracował. 

Ten wirtualny spacer z pomocą prezentacji okraszony będzie ciekawostkami z podziemnego świata oraz przeplatany różnego rodzaju zadaniami aktywizującymi jak krzyżówki, wykreślanki, uzupełnianki czy rebusy.   


Zajęcia online
Cena: bezpłatne

Termin: 18 kwietnia 2021 r., godz. 10.00 i 12.30

Preferowany wiek uczestników: rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat
Zgłoszenia przyjmujemy do 16 kwietnia, do godz. 15.00 na:
 r.wierzbicki@muzeum.wieliczka. pl 

 

X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.