LOKALIZACJA Kopalnia Soli
DATA 22 stycznia 2023 NIEDZIELA
godzina 10:00
Jak przystało na podziemny świat jakim jest Kopalnia Soli - jest to miejsce pełne tajemnic. Kręte chodniki, przepastne komory – to świat w jakim wielickim górnikom przyszło wydzierać ziemi jej skarb. Podczas wędrówki uczestnicy zajęć poznają „Górnicze ABC”, w tym niektóre z tajemniczych terminów jakimi górnicy określali swoją pracę. Dowiedzą się także skąd pochodzą nazwy niektórych kopalnianych komór i chodników. Na uczestników czeka kilka zadań związanych w ekspozycją Muzeum oraz niespodzianka.
Ważne informacje:
Zbiórka: Kasa Muzeum Żup Krakowskich w Zamku Żupnym - mapka
Miejsce zajęć Kopalnia Soli - Muzeum
Termin: 22.01.2023 roku, niedziela, godz. 10.00
Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Preferowany wiek uczestników: 6-12 lat
Cena zajęć: 9 zł od osoby*
*50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33

Zgłoszenia przyjmujemy od pierwszego dnia miesiąca poprzedzającego zajęcia. Zbiórka w galerii w Zamku Żupnym odbywa się na 15 min. przed zajęciami.