LOKALIZACJA on-line
DATA 13 grudnia 2020 NIEDZIELA
Zabierz ekwipunek, zjedź do kopalni... i chwyć do ręki wirtualny kilof!
Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zaprasza dzieci wraz z opiekunami na kolejne zajęcia z cyklu: „Mama, tata i ja” pt. "Górnicza szychta". Tym razem spotkanie odbędzie się on-line, na platformie Zoom, w dniu 13 grudnia 2020 r.  o godzinie 10:00 i 12:30. Zajęcia są bezpłatne.

Szychta - to praca górnika w ciągu jednego dnia. Uczestnicy zapoznają się z pracą górnika, zwanego... piecowym, kopaczem, nosiczem. Dowiedzą się jaką rolę pełnił świeczny. Poznają wielki trud, jaki musiał być wykonany, aby "białe złoto" ujrzało światło dzienne.

Każdy z uczestników wykona z masy solnej KAGANEK, czyli lampkę, która oświetlała górnikowi drogę w kopalni oraz stanowisko pracy. Warsztaty będą zabawą połączoną z nauką , która na długo zapadnie w pamięci.

Ważne informacje:
  • Rezerwacji należy dokonać drogą e-mailową na: j.zadak@muzeum.wieliczka.pl. W e-mailu należy podać: nazwisko rodziny, ilość uczestników, godzinę spotkania (10.00 czy 12.30), numer telefonu i adres e-mailowy
  • Zgłoszenia przyjmujemy do 11 grudnia, do godziny 12.00
  • Edukator skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów zajęć i poda listę potrzebnych materiałów
  • Link do zajęć będzie wysłany 10 minut przed rozpoczęciem spotkania
  • Wymagania: komputer z dostępem do internetu, mikrofon, głośniki i kamera
  • Czas trwania zajęć: 60 min
  • Preferowany wiek uczestników: od 6 do 12 lat