LOKALIZACJA Kopalnia soli
DATA 3 kwietnia 2022 NIEDZIELA
Zajęcia będą prowadzone w wyjątkowym miejscu, w kopalni soli, 135 m pod ziemią.
Uczestnicząc w szychcie, będziecie mogli zapoznać się i zmierzyć się z pracą prawdziwego górnika. Poznacie dawne specjalizacje zawodowe: kopacza, nosicza, piecowego czy tragarza. Biorąc udział w warsztatach dowiecie się jak wiele osób było potrzebnych, aby wydobywać sól - "białe złoto", na powierzchnię.

Zajęcia będą prowadzone interaktywnie. Dodatkowo uczestnicy otrzymają do wykonania quiz, kartę pracy, różne zagadki.

• Zbiórka: kasa-sklepik w Zamku Żupnym, (wejście od strony ogrodu żupnego) 15 min. przed zajęciami
  • Preferowany wiek dzieci: 6-12 lat
  • Koszt udziału: 9 PLN/osoba

50% zniżki: z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem • Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33, materiały zapewnia Muzeum.

Plakat

Plakat reklamujący spotkania rodzinne "Mama, tata i ja". Na tle Zamku rysunek roześmianej rodziny. Obok wypisane daty i tematy spotkań na cały rok