Trasa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Kopalni Soli jest już udostępniona do zwiedzania! Zwiedza się ją wraz z Trasą Turystyczną w ramach jednego biletu do kopalni. Przejście przez obie trasy zostało tak zorganizowane, żeby wszystkim zapewnić bezpieczeństwo.
Trasa Muzeum na III poziomie kopalni soli przybliża ponad 700-letnią historię przedsiębiorstwa solnego i jego znaczenia dla państwa. Przedstawia używane przez górników maszyny, urządzenia, wózki, narzędzia i oświetlenie, techniki wydobywcze a także tradycje górnicze. Ponadto zobaczyć można:  kryształy soli z Grot Kryształowych, zabytkowe mapy kopalni, neolityczne naczynia do produkcji soli oraz dzieła sztuki np. obrazy Jana Matejki i cenny róg Bractwa Kopaczy ( 1534 r.) - symbol bogactwa wielickiej kopalni.

Wyjazd z kopalni odbywa się szybem Regis w centrum Wieliczki a stąd już kilka kroków do Zamku Żupnego, który też jest już dostępny.

W Zamku Żupnym na zwiedzających czeka wystawa „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” z wielickiej kolekcji należącej do najcenniejszych na świecie i dostępny od niedawna pokaz cennych nabytków z różnych krajów świata. Na pełnych kwiatów i zieleni dziedzińcach zamkowych można zatrzymać się na chwilę relaksu.

• Kopalnia otwarta jest krócej - od 9.00 do 17.00
  • Grupy liczą maks. 20 osób
  • Przed wejściem do szybu Daniłowicza turystów czeka dezynfekcja rąk
    i pomiar temperatury ciała