Zapraszamy do kolejnej V już edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu patriotycznego zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! W tym roku tematem przewodnim będzie „Moja poezja - moja ojczyzna”.
Organizatorami Konkursu są:
1.  Wojewoda Małopolski oraz Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. i Kopalnia Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o.
2. Partnerami Konkursu są Małopolski Kurator Oświaty i Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce.
3. Konkurs odbywa się pod patronatem Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity i Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pana Pawła Nowaka.

Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez poznanie i wykonanie utworów nawiązujących do bohaterów narodowych, ważnych wydarzeń historycznych, piękna Ziemi Ojczystej, życia i obyczajów Polaków.

Do udziału w konkursie zapraszamy solistów oraz zespoły liczące od 3 do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub pieśni w ciekawej aranżacji. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej. Aby ułatwić Wam zadanie powstała lista utworów rekomendowanych

W Konkursie zostaną wyłonieni i nagrodzeni najlepsi wykonawcy, którzy wystąpią podczas Koncertu Finałowego w Kopalni Soli „Wieliczka” 9 listopada 2022 r.

Plakat

Plakat reklamujący konkurs: Na kremowym tle na górze strony rysunek dłoni, która pisze nuty. Poniżej informacje na temat organizatorów konkursu i nazwa. Na dole plakatu loga organizatorów i partnerów.