Muzeum rozpoczęło akcję: Zwiedzam powoli". Celem akcji jest zachęcenie do głębszego poznania Wieliczki oraz promowanie świadomej i odpowiedzialnej turystyki. Wieliczka to miasto, w którym warto spędzić cały dzień, aby poczuć autentyczną górniczą atmosferę i zobaczyć jej atrakcje.

W Wieliczce można zwiedzić Zamek Żupny z fantastyczną kolekcją cennych solniczek i wejść na gotycką basztę - jedyną ocalałą wieżę obronną w mieście. Można zrelaksować się w Ogrodzie Żupnym i przespacerować się wokół Zamku. Na spacer pośród przyrody zachęcają parki Kingi, Mickiewicza i teren wokół kościoła św. Sebastiana. Warto odwiedzić lokalne kawiarnie i restauracje, pospacerować po Wieliczce i zachwycić się atmosferą historycznego, małopolskiego miasteczka. Nie można przegapić rynku, tężni oraz klasztoru Franciszkanów.

Jeśli planujecie wizytę w Kopalni Soli, nie można pomijać wizyty na Trasie Muzeum, która jest wliczona w cenę biletu. To dodatkowa godzina obcowania z majestatem Kopalni w korytarzach wypełnionych skarbami UNESCO.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie Instrukcja zwiedzania Wieliczki www.wieliczkazwiedzam.pl. Jest tam szereg porad: o czym trzeba wiedzieć przed wycieczką do Wieliczki, jak przygotować się do wyprawy w głąb ziemi oraz co zwiedzić nad powierzchnią. Strona jest zrobiona w prosty sposób, a postać Żupnika doradza, jak najlepiej wykorzystać ten czas. Zapraszamy do odkrywania Wieliczki.


www.wieliczkazwiedzam.pl

X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.