W związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19 i w trosce o Państwa bezpieczeństwo informujemy, że Muzeum jest nieczynne do 27 grudnia 2020 roku
LOKALIZACJA on-line
DATA 15 listopada 2020 NIEDZIELA
Każde niezwykłe miejsce ma swoje legendy o wspaniałych postaciach, odważnych bohaterach i potężnych duchach. Mają je też kopalnie.
W czasie rodzinnego spotkania z cyklu „Mama, Tata i Ja” pt. „Historia zapisana w legendach” uczestnicy usłyszą piękne legendy związane zarówno z kopalniami soli jak i węgla. Poznają historię cudownego pierścienia księżnej Kingi oraz ducha kopalni - Skarbnika. Postać Pana podziemi pojawi się w opowieściach wielickich, bocheńskich i śląskich. Uczestnikom przybliżona zostanie również postać świętej Barbary oraz zwyczaje związane z Barbórką - najważniejszym świętem górniczym. Trzeba się do niego przygotować, stąd biorący udział w zajęciach wykonają czako – charakterystyczne nakrycie głowy górnika noszone do munduru. Na koniec rodziny rozwiążą quiz.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemia COVID 19 spotkanie odbędzie się online na platformie ZOOM 15 listopada 2020 r. (niedziela) o godzinach 10.00 i 12.30. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.

Warunki udziału:
1. Rezerwacji należy dokonać drogą mailową: a.czyzowska@muzeum.wieliczka.pl W mailu należy podać: nazwisko rodziny, ilość uczestników, godzinę spotkania (10.00 czy 12.30), numer telefonu i adres mailowy.
2. Edukator skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów zajęć i poda listę potrzebnych materiałów.
3. Link do zajęć będzie wysłany 10 minut przed rozpoczęciem spotkania.
4. Wymagany komputer z dostępem do internetu, mikrofon, głośniki i kamera.
5. Czas trwania zajęć: 60 min Informacja: Dział Edukacji: 12 289 16 33
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.