LOKALIZACJA Zamek i Kopalnia
DATA 1 sierpnia 2019 CZWARTEK
godzina 09:00 - 15:00
WSTĘP wolny
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa do Zamku Żupnego i na Trasę Muzeum w Kopalni Soli. Zwiedzanie Muzeum, znajdującego się w obiektach wpisanych na Listę UNESCO, będzie okazją do poznania i podziwiania skarbów polskiej przeszłości.
Nawiązując do myśli przewodniej tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski splot” przygotowano program popularyzujący wiedzę dotyczącą tego aspektu historii Polski. W Zamku Żupnym odbędzie się m.in. prelekcja połączona z prezentacją mundurów górniczych oraz interesujący pokaz multimedialny „HRDINA”, który pokaże jak wyglądało zwiedzanie wielickiej kopalni w 1860 r. Pokaz został zrealizowany na podstawie relacji amerykańskiego podróżnika Johna Rossa Browne, a kopalnię  przedstawią rysunki i litografie wykonane przez braci Jana i Ludwika Hrdinów.

W programie wydarzenia będzie także projekcja filmu ”Muzeum Utracone”. Dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych „Mały Górnik”. Natomiast na dziedzińcu zamkowym będzie można zobaczyć wystawę czasową „Ludzie Polskiej Kultury”.

Ekspozycje Muzeum w kopalni soli oraz wystawę czasową „Pamięć morza” będzie można zwiedzić z przewodnikiem  po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji: 12 278 58 49, prowadzonej od godz. 8.00, 10 września do wyczerpania miejsc.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.