Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy każdy czuje potrzebę dzielenia się dobrem z innymi: uśmiechem, dobrym słowem, życzliwością, prezentem, pomocą …
Można też podzielić się książkami. Taką akcję zbierania książek dla Domu Pomocy Społecznej w Staniątkach zorganizowali pracownicy naszego muzeum. Książka jest dobra na wszystko: rozbawi, napełni optymizmem, zabierze w rewelacyjną podróż, nauczy robić koronki i wydziergać sweter, pomoże rozwiązać problem, odkryje piękno otaczającego świata, dostarczy tematów do rozmów osobom nieśmiałym, ale także może być ogromnym wsparciem dla ducha i służyć jego rozwojowi. Te książki cieszyły nas, mamy nadzieję, że przyniosą dużo radości nowym Czytelnikom. Mieszkańcy DPSu otrzymali też świąteczne upominki.

Zdjęcie wnętrza sali w Domu Pomocy Społecznej w Staniątkach. Przy stole siedzą seniorzy. Przed nimi leżą upominki świąteczne zapakowane w kolorowe torby. Seniorzy machają do pracowników Muzeum, którzy stoją za szybą.