LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 1 - 30 listopada 2021
Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Zamku Żupnego dla wszystkich grup wiekowych, w ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”.
Odwiedzających Zamek Żupny przede wszystkim zapraszamy na wystawę wyjątkowych królewskich sreber stołowych z kolekcji Helga Matzke. Te piękne i bardzo cenne przedmioty sprowadzone z Niemiec prezentowane są w Polsce po raz pierwszy.

Ponadto zapraszamy na wystawę „Solniczki – małe arcydzieła sztuki”. Wielicka kolekcja solniczek zaliczana jest do najcenniejszych na świecie. W podróż do pradziejów Wieliczki i okolic zabiera wystawa archeologiczna, a Sala Gotycka-  najładniejsza z zamkowych komnat - zwraca uwagę na architekturę wnętrza oraz dawnych zarządców przedsiębiorstwa prezentowanych na portretach.

Dodatkowo w każdy weekend listopada, również bezpłatnie, będzie można zwiedzić Zamek i jego wystawy, z przewodnikiem. Zapisy przez formularz: → <zapisy>

Zamek Żupny w Wieliczce uczestniczy w nim po raz pierwszy. Ponadto w projekcie biorą udział następujące rezydencje: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, Łazienki Królewskie w Warszawie, Pałac w Wilanowie, Zamek w Malborku oraz Zamki w Sandomierzu i Poznaniu.
Projekt organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.