W Muzeum trwa ożywiona praca, aby przygotować wystawy i muzealne eksponaty na Wasze przybycie.
Czekając na ponowne otwarcie, pracujemy na zapleczu:

• Sprawdzany jest stan zachowania zabytków z udziałem konserwatorów, którzy oceniają czy i jakie zabiegi są potrzebne dla utrzymania ich w dobrej kondycji;
  • Po wykonaniu konserwacji w specjalistycznych pracowniach zewnętrznych obiekty wracają do muzeum z nowym blaskiem. (Niekiedy dosłownie! Wystarczy zobaczyć jak po konserwacji błyszczą srebra i złocenia)
  • Fotografujemy i opracowujemy nowe nabytki do zbiorów;
  • Przygotowujemy eksponaty i ich opisy do wystaw, które zostaną otwarte już na wiosnę;
  • Oczyszczamy, odkurzamy i w każdy inny sposób dbamy, aby muzealne zabytki w dobrej formie przetrwały długie lata.

Bardzo nam brakuje zwiedzających i gwaru na wystawach! Wyczekujemy ponownego spotkania Was w muzealnych murach. Do zobaczenia!