Muzeum zaprasza uczniów klas 1-3 szkół podstawowych na bezpłatne lekcje on-line na platformie Zoom.
Przygotowaliśmy dla uczniów następujące tematy zajęć:

Temat  - „Słone złoto”
Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się skąd na świecie wzięła się sól, w jakich postaciach występuje, jak ludzie ją „odkryli”  i jak pozyskiwali przez tysiąclecia. Poznają wirtualnie fragmenty wystawy geologicznej Muzeum i sprawdzą swoja wiedzę w quizie. Wykonają  także wraz z prowadzącym doświadczenie z solanką, pozwalające samemu wyhodować piękne kryształy soli.

Temat: „ Monotypia - sztuka jednego odbicia''
Na zajęciach uczestnicy wykonają własnoręcznie monotypię. Zanim jednak przystąpią do pracy odkryją czym są monotypie, poznają ich krótki zarys historyczny, metody wykonania oraz kilka przykładów. Podczas zajęć prowadzący pokaże krok po kroku jak wykonać swoje arcydzieło.

Temat: "Tradycje górnicze"
Uczestnikom zajęć zostanie przybliżony temat pracy górnika oraz tradycje i obyczaje, które towarzyszą mu w jego pracy od najdawniejszych czasów do dnia dzisiejszego, na co dzień i od święta. Wraz z prowadzącym wykonają czako - specjalną czapkę górniczą, zakładaną podczas różnych uroczystości.

Zajęcia prowadzone będą przez edukatorów muzealnych na platformie ZOOM, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00.  Każda lekcja trwa ok. 30 – 40 minut.

Lekcje można rezerwować mailowo, pisząc na adres:

m.gawronska@muzeum.wieliczka.pl
W mailu proszę podać:
  • dane szkoły,
  • klasę, liczbę uczniów,
  • proponowane terminy (dzień i godzinę),
  • kontakt telefoniczny i mailowy do nauczyciela.
Po uzgodnieniu terminu zajęć edukator skontaktuje się z nauczycielem, aby ustalić szczegóły lekcji, podać listę potrzebnych materiałów do wykonania zadań  oraz przekazać link do spotkania.

Aby uczestniczyć w zajęciach uczniowie będą potrzebowali urządzenia z dostępem do internetu. O umówionej godzinie uczniowie zostaną poproszeni o kliknięcie w przesłany wcześniej link, gdzie będzie czekać na nich edukator. Do każdej lekcji należy przygotować wcześniej materiały potrzebne do wykonania pracy zgodnej z tematem zajęć.