Zwiedzanie Muzeum za 9 zł

Od 14 grudnia do 29 marca, w każdą niedziele o godz. 14.00 będzie można skorzystać z wyjątkowego łączonego biletu do obu ekspozycji Muzeum (w kopalni i Zamku) za jedyne 9 zł. Rezerwacje 12 289-16-27.

W ramach zwiedzania Muzeum przewodnik oprowadzi grupę po Zamku Żupnym – dawnej siedzibie Żupników (administratorów kopalni).  Po zwiedzeniu Zamku (ok. 45 min. ) przewodnik zjedzie z grupą na III poziom kopalni soli. Rozpocznie się zwiedzanie Trasy Muzeum (ok. 1.5 godz.). Wyjazd na powierzchnie nastąpi również windą.

Nowością dla zwiedzających będzie prezentacja multimedialnej kaplicy pw. św. Jana Pawła II.

Zbiórka w Zamku Żupnym o godz. 14.00. | informacja: 12 289 16 27.

Uwaga! Brak wolnych miejsc na wszystkie terminy.

wystawa geologia złóż solnych, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

wystawa geologia złóż solnych

kolejka turystyczna (XIX w.), Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

kolejka turystyczna, XIX w.

Kierat polski, koniec XVII w., Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, fot. Bartek Papież

Kierat polski, koniec XVII w.

Zamek Żupny - siedziba zarządu kopalni soli od XIII wieku

Zamek Żupny – siedziba zarządu kopalni soli od XIII wieku