aktualności

Zagraj z arcymistrzem Janem-Krzysztofem Dudą

Zapraszamy we wtorek 17 marca na godz. 17.00 na turniej szachowy do Zamku Żupnego. Każdy z przybyłych gości, będzie miał możliwość zmierzenia się w symultanie szachowej z młodym polskim arcymistrzem szachowym Janem-Krzysztofem Dudą. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu comiesięcznych „Spotkań z Mistrzem”. To ostatnia szansa na spotkanie ze znanym wielickim sportowcem! Wstęp wolny.

Spotkanie „Zagraj z Mistrzem” rozpoczyna finisaż wystawy Sport w Wieliczce XIX-XXI w. (czynnej do 31 marca 2015 r.). Podczas dwóch ostatnich tygodni marca będzie można zobaczyć zgromadzone tam medale, puchary, zdjęcia, sprzęt i stroje sportowe dokumentujące indywidualne i zespołowe sukcesy wielickich sportowców oraz miejscowych klubów i organizacji sportowych. Dodatkowo tylko w dniach 17-31 marca na ekspozycji zaprezentowane zostaną najnowsze „trofea” zdobyte przez Jana Krzysztofa Dudę w grudniu 2014 r. podczas szachowych Mistrzostw Europy rozgrywanych we Wrocławiu: złoty medal w szachach szybkich i srebrny medal w szachach błyskawicznych.

Jan-Krzysztof Duda, Zamek ŻupnyJan-Krzysztof Duda – zawodnik klubu MKS MOS Wieliczka, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce. Arcymistrz szachowy (2013), Kadra Polski Mężczyzn, najmłodszy olimpijczyk (Norwegia 2014), brązowy medalista Mistrzostw Polski Mężczyzn (2014), mistrz Świata Juniorów do lat 10 (2008), mistrz Europy Juniorów (2012), Mistrz Europy Mężczyzn w szachach szybkich (2014), Wicemistrz Europy Mężczyzn w szachach błyskawicznych (2014), 14-krotny mistrz Polski Juniorów w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych.

Zgłoszenia: 12 289 16 14

wystawa Sport w Wieliczce XIX -XXI w', fot. L. Kostuś

Patronat medialny: TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Kraków

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F