Wystawa: Zamki i pałace w kraju nad Wisłą

Wystawa prezentuje prace, które wpłynęły na konkurs fotograficzny pod tym samym tytułem zorganizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Został on skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat.

Maria Branecka, Zamek w KwidzynieJego celem było pogłębienie oraz spopularyzowanie wiedzy dotyczącej polskich zamków i pałaców. Organizatorzy pragnęli zwrócić uwagę, zarówno uczestników jak i odbiorców, na nieprzemijające piękno i cenne wartości architektoniczne i historyczne jakie prezentuje ta ważna część polskiego dziedzictwa. Ponadto osoby biorące udział w konkursie miały szansę spędzić aktywnie i twórczo czas, rozbudzając przy tym fotograficzne i historyczne pasje.

Julia Przybysz, Zamek w Radzyniu ChełmińskimNapłynęło 47 prac z różnych miejsc w Polsce, które prezentują 22 obiekty – zamki: w Będzinie, Niedzicy, Czersku. Radzyniu Chełmińskim, Gniewie, Kwidzynie, Płocku, Ciechanowie, Oporowie, Żywcu, Malborku, Chudowie oraz pałace w: Ostromecku, Radziejowicach, Teresinie, Śmiłowicach, Łącku, Mosznej, Kozłówce, Golejewku, Pławniowicach i Łazienki Królewskie w Warszawie. Wystawę można oglądać na dziedzińcu zamkowym od 13.09 do 30.11.2017 r.
Zapraszamy!

zamki i pałace