aktualności

Wystawa „Wieliczka i Bardejov na liście UNESCO”

Zapraszamy na wystawę „Wieliczka i Bardejov na liście UNESCO”, którą będzie można oglądać w Bardejowie na Słowacji do 24 kwietnia 2013 r. Prezentuje ona interesujące prace inspirowane urodą zabytków słowackiego Bardejowa i Soliwaru oraz Wieliczki, które powstały w czasie XIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Artystów Niepełnosprawnych.

Bardejów został wpisany na listę UNESCO w 2000 r. Na obrazach zwraca uwagę rynek otoczony uroczymi, barwnymi kamieniczkami z renesansowym ratuszem i gotycką bazyliką św. Idziego, klimat tajemniczych zaułków, a także efektowny pierścień starych murów obronnych.

Bardejów, mal. Elżbieta Krycha

Bardejów, mal. Elżbieta Krycha

Realistyczne i barwne prace zostały wykonane różnymi technikami malarskimi : akwarelą, temperą, pastelą, węglem, piórkiem, a także metodą kolażu.

Wystawę „Wieliczka i Bardejov na liście UNESCO” będzie można oglądać w Domu Polsko-Słowackim w Bardejowie do 24 kwietnia 2013 r. Warto dodać, że od 30 listopada 2012 r. do 30 stycznia 2013 r. była prezentowana w wielickim Muzeum w kopalni soli.

Organizatorzy pleneru: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie

Partner: Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie

Sponsorzy: PFRON i Bank PKO SA

Patroni medialni: Dziennik Polski, Radio Kraków, TVP Kraków, Nasze Sprawy, Gość Niedzielny

This entry was posted in aktualności, wystawy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F