aktualności

Wystawa: Najpiękniejsza pisanka z soli

W okresie świąt można oglądać wystawę solnych pisanek z konkursu na „Najpiękniejszą pisankę z soli”. Kolorowe, radosne, wiosenne pisanki wniosły już świąteczny nastrój do Zamku Żupnego.

Pisanka 2017
Prace jak co roku okazałe się różnorodne, ciekawe. Niektóre z nich „ożyły” przybierając postać zajączków, kurczaków, baranka, jest też górnik i klown oraz po raz pierwszy złota rybka. W jednej z pisanek ozdobionej koroną i pierścionkiem można dopatrywać się nawiązania do słynnej wielickiej legendy. Kwiatową kompozycją zachwyciła pisanka ozdobiona prawdziwymi wiosennymi kwiatami.

Zdobienia wykonano techniką malowania i oklejania. Użyto różnorodnych materiałów – naturalnych takich jak słoma, sznurek i skorupki z jaj a także wstążek, kolorowych piórek, sztucznych i prawdziwych kwiatów, papierów kolorowych oraz cekinów.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 53 uczestników z 10 szkół podstawowych z Gmin: Wieliczka, Biskupice, Dobczyce, 1 gimnazjum w Dobranowicach, 5 Domów Kultury: w Krakowie, Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej oraz 2 szkół działających przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie i przy szpitalu na ul. Kopernika.

galeria

This entry was posted in aktualności, wystawy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F