Zamek Żupny, Wieliczka Żup Krakowskich Wieliczka (3)

Wystawa: Młodzież Ambasadorem regionu wielickiego

Każdy wie kim jest ambasador, nie każdy jednak wie, że może stać się ambasadorem. Tak było w przypadku uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w projekcie Młodzież Ambasadorem Regionu Wielickiego organizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Młode pokolenie, pełne twórczego zapału i wiary we własne siły zaangażowało się w poszukiwanie własnej historii i tożsamości, a zarazem w promocję swojego regionu. Efektem ich pracy jest wystawa Młodzież Ambasadorem Regionu Wielickiego, w której poprzez prezentacje multimedialne, filmy, zdjęcia, obrazy i rzeźby, młodzież dokumentuje najciekawsze miejsca i zabytki swoich miejscowości. Uczestnicy projektu wykazali się głęboką wrażliwością i zaangażowaniem w sprawy swojej „małej ojczyzny” – można ich nazwać prawdziwymi Ambasadorami.

Otwarciu wystawy 20 kwietnia 2010 roku w Zamku Żupnym towarzyszyła konferencja, kończąca trwającą prawie rok realizację projektu, w czasie której uczniowie opowiedzieli o przygotowaniach i realizacji zadań. Finałem ich pracy jest wspomniana wystawa w Zamku Żupnym prezentująca dokonania „młodych ambasadorów”.

W projekcie wzięli udział nauczyciele i młodzież ze szkół: Gimnazjum w Gdowie, Zespołu Szkół w Gdowie, Gimnazjum w Golkowicach, Gimnazjum w Sławkowicach, Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce i Zespołu Szkół w Wieliczce.

Projekt powstał przy współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

This entry was posted in aktualności, wystawy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • zobacz film
    godziny otwarcia