czasowe

Wystawa: Kuchnia z solą i bez – przyprawy świata

Zapraszamy na wystawę Kuchnia z solą i bez – przyprawy świata. Jest to okazja do podróży po niesamowitym świecie przypraw i smaków, które tworzą.

Czy potrafimy wyobrazić sobie jedzenie bez soli? Ludzie od wieków dążyli to tego, aby nadać potrawom lepszy smak. Dlatego wydobywano sól czy poszukiwano coraz to nowych przypraw, choć było to często ryzykowne zajęcie.

Na ekspozycji zaprezentowana zostanie sól – przyprawa używana od wieków i zajmująca istotne miejsce w kuchni oraz inne przyprawy (rośliny, ziarna, kora, korzenie, liście, kwiatów). Wystawę wzbogacą przedmioty służące do ich przechowywania i wykorzystania w kuchni a także dawnej oprawy handlowej.

This entry was posted in czasowe. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • zobacz film
    godziny otwarcia

zamek 8.30 - 15.30 (w poniedziałki nieczynne)

kopalnia 8.00 - 17.00

ceny biletów

zamek 5/8 PLN

kopalnia 39/55 PLN

• Newsletter

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wpisz swój adres e-mail:

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych