aktualności

Wystawa: e-tektonika / tektonika

tektonika e-tektonikaZapraszamy na wystawę rzeźby Piotra Idziego tektonika /e-tektonika. Wystawę można oglądać do  16 grudnia w kopalni soli.

Wystawę będzie można zobaczyć wyjątkowo z artystą 11 grudnia 2016 wraz z Trasą Muzeum w kopalni soli, w specjalnej cenie 9 PLN, po wcześniejszej  rezerwacji przez formularz-> 

Prezentowane rzeźby, wykonane w technice druku 3D, odsyłają do zjawisk związanych z przestrzenią wirtualną i środowiskiem cyfrowym. Skojarzenie to, przywołane w niecodziennej scenerii, nabiera szczególnego znaczenia. Punktem ciężkości oraz siłą wystawy jest skupienie uwagi na problemie świadomości istnienia i jej przestrzeni.

e-tektonikaWiele uwagi poświęca się zagadnieniu miejsca człowieka w świecie dezinformacji, wielości wątków, perspektyw i plątaniny najróżniejszych treści. Pojawia się pytanie o doświadczenia graniczne, prowadzące człowieka pod ziemię i pod powierzchnię tego, co ludzkie. Za pomocą narzędzi cyfrowych artysta wydobywa kontrast między milionami lat powstawania złóż mineralnych, a kilkugodzinnym nabudowywaniem warstwy plastiku. Umiejscowienie prac w kontekście podziemnego muzeum umożliwia interpretację form artystycznych na styku dwóch rzeczywistości. Jest zaproszeniem do wnętrza „e-tektonicznej” kopalni wraz z jej najważniejszymi elementami i motywami.

Wystawa czynna w dniach 25.11. – 16.12. 2016

 

 

 

 

 

Patroni medialni
This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • REZERWACJA

F