aktualności

Wystawa: Do czego służy sól?

Tym razem zapraszamy do podziemnej ekspozycji naszego muzeum, do odnowionej komory Maria Teresa III, pełniącej od jesieni ubiegłego roku funkcję sali wystaw czasowych. Pragniemy przybliżyć ten temat organizując wystawę Do czego służy sól?

Celem wystawy, adresowanej do szerokiego odbiorcy, a szczególnie do młodzieży szkolnej jest przedstawienie informacji o tym, czym jest sól, jak jest zbudowana, skąd pochodzi, jak ją pozyskujemy i do czego faktycznie służy.

Wystawa w prosty sposób, poprzez pokazanie zwykłych przedmiotów i produktów posiadających w swym składzie sól lub jej pochodne uświadamia nam jak bardzo nasze życie związane jest z jej obecnością. Sól jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, posiada właściwości lecznicze, znajduje się w pożywieniu, dodaje smaku i konserwuje, jest obecna w kosmetykach i w środkach czystości, potrzebują jej zwierzęta. Zwalcza gołoledź, uzdatnia wodę. Dzięki soli mamy wyroby ze skóry, stanowi ważny surowiec dla przemysłu chemicznego równocześnie będąc wdzięcznym materiałem plastycznym.

This entry was posted in aktualności, wystawy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F