Wystawa: 10-lecie Plenerów Artystów Niepełnosprawnych | Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Wystawa: 10-lecie Plenerów Artystów Niepełnosprawnych

Serdecznie zapraszamy na wystawę 10-lecie Plenerów Artystów Niepełnosprawnych, która prezentowana będzie w części podziemnej naszego muzeum.

baszta_w_wieliczce_m_sadkowska-mazurkiewicz, Muzuem Żup Krakowskich Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w swojej działalności kulturalnej pamięta również o osobach niepełnosprawnych. To właśnie z myślą o nich od 10 lat wraz z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie organizuje w swoich ekspozycjach plenery malarskie dla profesjonalnych malarzy jak i amatorów. Satysfakcją dla uczestników jest to, że ich prace są podziwiane przez zwiedzających kopalnię turystów, na poplenerowej wystawie.

Plenery zostały wyróżnione w konkursie „Najciekawsze Wydarzenie Kulturalne 1999 r.” organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawę można zwiedzać w ekspozycji podziemnej muzeum od 6 listopada 2009 r. do 31 stycznia 2010.

Pokłosiem 10 lat plenerów jest album „Międzynarodowe Plenery Artystów Niepełnosprawnych 2000 – 2009″ wydany wspólnie przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

This entry was posted in aktualności, wystawy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.