aktualności

Wystawa: 10-lecie Plenerów Artystów Niepełnosprawnych

Serdecznie zapraszamy na wystawę 10-lecie Plenerów Artystów Niepełnosprawnych, która prezentowana będzie w części podziemnej naszego muzeum.

baszta_w_wieliczce_m_sadkowska-mazurkiewicz, Muzuem Żup Krakowskich Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w swojej działalności kulturalnej pamięta również o osobach niepełnosprawnych. To właśnie z myślą o nich od 10 lat wraz z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie organizuje w swoich ekspozycjach plenery malarskie dla profesjonalnych malarzy jak i amatorów. Satysfakcją dla uczestników jest to, że ich prace są podziwiane przez zwiedzających kopalnię turystów, na poplenerowej wystawie.

Plenery zostały wyróżnione w konkursie „Najciekawsze Wydarzenie Kulturalne 1999 r.” organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawę można zwiedzać w ekspozycji podziemnej muzeum od 6 listopada 2009 r. do 31 stycznia 2010.

Pokłosiem 10 lat plenerów jest album „Międzynarodowe Plenery Artystów Niepełnosprawnych 2000 – 2009″ wydany wspólnie przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

This entry was posted in aktualności, wystawy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • Newsletter

  Zapisz się
  do newslettera
  i bądź na bieżąco!
  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych


 • zobacz film
 • Info praktyczne
  godziny otwarcia

  zamek 8:30 - 15:30 (w poniedziałki nieczynne)

  kopalnia 7.30 - 19:30

  ceny biletów

  zamek 5/8 PLN

  kopalnia 39/55 PLN

  informacja

  12 278 58 49

F