Najpiękniejsza pisanka z soli

Święta Wielkanocne zbliżają się szybkimi krokami. Na ich powitanie powstały jedyne w swoim rodzaju, pisanki wykonane z soli.

To jubileuszowa, 20. edycja tego niezwykłego konkursu organizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Przez te 20 lat udało się ozdobić aż 1100 solnych jaj! Uczestnicy, uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież szkolna, wykonała pisanki stosując różnorodne techniki. W tym roku zaskakujące było wykorzystanie elementów elektronicznych czy też kartek z książki.

Nietypowe solne pisanki będzie można podziwiać na wystawie w Zamku Żupnym w dniach 16-28 kwietnia 2019 roku.

Program towarzyszący:

PROTOKÓŁ POKONKURSOWY

PDF Protokół z posiedzenia jury konkursu

FOTOREPORTAŻ

GALERIA

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.