Wyniki konkursu: Najpiękniejsza pisanka z soli

W Zamku Żupnym w Wieliczce odbyła się 18. edycja konkursu na „Najpiękniejszą pisankę z soli”. Kolorowe, radosne, wiosenne pisanki wniosły już świąteczny nastrój do Zamku Żupnego.

Pisanka 2017W tegorocznym konkursie zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka wzięło udział 53 uczestników z 10 szkół podstawowych z Gmin: Wieliczka, Biskupice, Dobczyce, 1 gimnazjum w Dobranowicach, 5 Domów Kultury: w Krakowie, Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej oraz 2 szkół działających przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie i przy szpitalu na ul. Kopernika. Zadaniem Muzeum jest przygotowanie jajek z soli, do uczestników natomiast należy wymyślenie projektu pisanki i przyniesienie materiałów do jego wykonania.
Prace jak co roku są różnorodne i ciekawe co jest wynikiem pomysłowości ich autorów. Niektóre z nich ożyły przybierając postać zajączków, kurczaków, baranka, jest też górnik i klown oraz po raz pierwszy złota rybka. W jednej z pisanek ozdobionej koroną i pierścionkiem można dopatrywać się nawiązania do słynnej wielickiej legendy. Zaskakuje piękną kompozycją pisanka ozdobiona prawdziwymi wiosennymi kwiatami. Zdobienia wykonano techniką malowania i klejania. Użyto różnorodnych materiałów – naturalnych takich jak słoma, sznurek i skorupki z jaj a także wstążek, kolorowych piórek, sztucznych i prawdziwych kwiatów, papierów kolorowych oraz cekinów.

Do zobaczenia pisanek zapraszamy w dniach od 11 do 23 kwietnia 2017 roku do Zamku Żupnego w Wieliczce.

Nagrodzeni i wyróżnieni:
Kategoria – szkoły podstawowe, klasy I-III
I nagroda: Igor Strzelec; Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
II nagroda: Gabriel Góral; Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
III nagroda: Aleksandra Hajduk; Szkoła Podstawowa nr 2, filia w Sułkowie

Wyróżnienie: Jakub Nawalany; Szkoła Podstawowa w Mietniowie
Wyróżnienie: Gabriela Kubic; Zespół Szkół nr 3 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

Kategoria – szkoły podstawowe klasy IV-VI
I nagroda: Milena Mrożek; Szkoła Podstawowa w Mietniowie
II nagroda: Amelia Hankus; Szkoła Podstawowa w Grajowie
III nagroda: Gabriela Gumulska; Szkoła Podstawowa w Grajowie

Wyróżnienie: Natalia Kruk; Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce
Wyróżnienie: Natalia Pajor; Szkoła Podstawowa w Grajowie
Wyróżnienie: Magdalena Hartabus; Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Nowy Bieżanów
Wyróżnienie: Oliwia Jelonek; Młodzieżowy Dom Kultury im. Gałczyńskiego w Krakowie

Kategoria – gimnazja:
I nagroda: Aleksandra Maj; Zespól Szkól Specjalnych nr 2, Kraków ul. Kopernika
II nagroda: Julia Słonecka; Młodzieżowy Dom Kultury im. Gałczyńskiego w Krakowie
III nagroda: Gabriela Maciejasz; Centrum Kultury Podgórza

Wyróżnienie: Aneta Szczecina; Zespół Szkół nr 3 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym
Wyróżnienie: Gabriela Karaszkiewicz; Gimnazjum w Dobranowicach

Kategoria – szkoły średnie:
I nagroda: Kinga Kochan; Centrum Kultury Podgórza
II nagroda: Paulina Gintowt; indywidualnie uczennica liceum
III nagroda: Sylwia Siwek; Dom Kultury z Woli Batorskiej

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.