Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, fot. Piotr Chwalba (10)

Z muzyką Straussów w wielickim zamku

Lato pełne jest atrakcji. Po kąpielach słonecznych i wodnych oraz intensywnym zwiedzaniu warto zrelaksować się przy dźwiękach dobrej muzyki, a taką oferują koncerty „Popołudnie ze Straussem”. 30 sierpnia 2015 r. o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce odbędzie się kolejny koncert z tegorocznego cyklu organizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Nową wartość wniesie międzynarodowy temperament wykonawców: polski za sprawą muzyków Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO i solistki Katarzyny Ignatowicz (sopran) oraz filipiński za sprawą solisty Aleksandra Martineza (tenor).

Alexander Martinez (Filipiny) – tancerz, piosenkarz, muzyk, imitator. Jest absolwentem The University of the Visayas na Filipinach. Znakomite warunki głosowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się we wszystkich niemal gatunkach muzycznych, od muzyki pop, poprzez jazz, na klasyce skończywszy. Jest laureatem III miejsca drugiej edycji programu Mam Talent w 2009 roku, a brawurowe wykonanie piosenki „Final Countdown” wzbudziło entuzjazm widzów i Jury. Odniesiony sukces zapewnił mu udział w wielu programach telewizyjnych i zaproszenia do udziału w koncertach, m.in.: W 2010 roku wystąpił podczas Europejskiego Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy, gdzie odniósł kolejny wielki sukces. Jego występy zawsze wzbudzają aplauz publiczności.

Katarzyna Ignatowicz – bardzo młoda wybitnie uzdolniona językowo i muzycznie swoją przyszłość zawodową pragnie związać z operą. Kształci się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia na wydziale wokalnym w klasie prof. Andrzeja Bieguna. Jest także uczennicą VI LO w Krakowie (klasa z językiem hiszpańskim). W tym roku szkolnym zdobyła m.in. Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej w Raciborzu oraz nagrody dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej i członka jury w VI Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej.

Koncerty odbywają się w ostatnią niedzielę czerwca, lipca, sierpnia o godz. 16.00 w Zamku Żupnym.

Koncert wrześniowy odbędzie się  o godz. 16.00 w podziemnej komorze im. Alfonsa Długosza. Wystąpią Małgorzata Długosz – sopran i Witold Wrona – tenor. Koncert wykonuje Orkiestra Straussowska OBLIGATO i soliści polskich scen operowych i operetkowych. Odbiór zarezerwowanych biletów jest możliwy do 10 dni przed rozpoczęciem koncertu.

bilety*

• koncerty w Zamku Żupnym:  20 zł
  • koncert w komorze im. Alfonsa Długosza: 45 zł

*do nabycia w muzealnym sklepiku w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8, na godzinę przed rozpoczęciem koncertu | Informacja: 12 289 16 36

Popołudnie ze Strausem 2013 r., fot. P. Chwalba

W przypadku deszczu koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej.

patronat medialny: TVP Kraków