Album: Wieliczka. Miasto utrwalone w kadrze.

IMG_6740Już jest! Nowy album Wieliczka Miasto utrwalone w kadrze z niezwykłymi zdjęciami Wieliczki XIX i XX wieku, wybitnych fotografów.

W albumie wykorzystano ponad 40 historycznych fotografii, wśród których odnaleźć można widok Dolnego i Górnego Rynku, bramy głównej Zamku Żupnego, wieże szybowe, zabudowania kościelne, a także pałace, parki i ulice stanowiące o niezwykłości tego miasta. Wyselekcjonowane ujęcia historyczne zestawiono z współczesną fotografią. Zabieg ten pozwala wyobrazić sobie sukcesywną rozbudowę, ale też nieodwracalne zmiany, jakie zaszły w odniesieniu do najważniejszych budynków Wieliczki.

Zdjęcia z albumu pochodzą ze zbiorów Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, obejmującym unikatowe szklane klisze oraz negatywy takich artystów fotografów jak Awit Szubert, Władysław Gargul czy Jan Czernecki.

IMG_6778

Album można kupić w Zamku Żupnym, nadszybiu Daniłowicza oraz w e-sklepie w cenie 35 złotych.