aktualności

W nowy sezon w blasku kamieni

Już w sobotę 18 kwietnia będzie można zobaczyć atrakcje Sezonu Turystycznego 2015 w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni soli.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka wchodzi w Sezon Turystyczny 2015 z wystawą prezentującą piękne zabytki „Blask kamieni. Okazy mineralogiczne i kamienie ozdobne w sztuce” w Zamku Żupnym oraz pierwszą multimedialną kaplicą papieską pw. Św. Jana Pawła II  w Muzeum w kopalni soli. Zwiedzanie obu tych atrakcji odbędzie się w zorganizowanych grupach. Rezerwacja: 12 289 16 14 (pon.-piąt. 7.30-15.30). Koszt: 9 zł/os.

W tym dniu będzie też okazja do zwiedzania Zamku Żupnego, a w nim nowej wystawy „Blask kamieni”.  Zamek i wystawę będzie można oglądać  indywidualnie w godzinach od 9.00 do 15.30 lub z przewodnikiem o godz.  10.00, 12.00, 14.00. Wstęp wolny.

Atrakcji na nowy sezon Muzeum przygotowało znacznie więcej: są wśród nich wystawy, imprezy, koncerty i działania edukacyjne. Ekspozycje zagwarantują różnorodność wrażeń umożliwiając nie tylko kontakt z pięknymi dziełami sztuki, wyrobami jubilerskimi, skarbami ziemi, fotografią-dokumentem przeszłości Wieliczki, ale sprawią też, że będzie „wybuchowo” dzięki wystawie „Podziemne wybuchy. Technika strzałowa w górnictwie”. Warto wiedzieć, że  rocznie zużycie materiałów wybuchowych w górnictwie to ok. 31 mln kg. Solną tematykę Muzeum zaprezentuje też w czasie imprez, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem: „Noc Muzeów – Noc Światła” (15.05), „Święto Soli” (7.06), „Europejskie Dni Dziedzictwa” (12-13.09) i „Dzień  Otwartych Drzwi” (listopad). Bogato prezentuje się także działalność edukacyjna, w której obok interesujących  zajęć dla grup szkolnych, wielickie Muzeum proponuje spotkania rodzinne z cyklu „Mama, tata i ja”, koncerty muzyki klasycznej wraz z prezentacją różnorodnych instrumentów oraz wakacyjny cykl interaktywnych spotkań dla dzieci i młodzieży. Dużym powodzeniem cieszy się „Solna Akademia Dziecięca”. Z myślą o dzieciach i młodzieży w szpitalach, domach dziecka oraz z dysfunkcją wzroku realizowany jest projekt Muzeoterapia.

Muzeum serdecznie zaprasza.

This entry was posted in aktualności, imprezy, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F