aktualności

XX Salon Sztuki POLART 2018

XX Salon Sztuki POLART 2018, jak nigdy dotąd w historii stowarzyszenia, będzie składał się z trzech części. Głównej, zlokalizowanej w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz dwóch wystaw towarzyszących prezentowanych w Muzeum Niepołomickim. Tkaniny artystycznej i ceramiki oraz rzeźb monumentalnych – Stefana Dousy, Wincentego Kućmy, Bronisława Krzysztofa, Krystyny Nowakowskiej, Jerzego Nowakowskiego i Józefa Sękowskiego – na zamkowych krużgankach.

W Wieliczce, dzięki życzliwości dyrektora Muzeum Żup Krakowskich Jana Godłowskiego, zostanie pokazana wystawa malarstwa XX Salonu Sztuki.

Kurator wystawy malarstwa, Janusz Trzebiatowski, zaprosił do udziału w niej dziesięciu wybitnych krakowskich artystów należących do Stowarzyszenia Twórczego POLART niemal od początku jego istnienia. Będziemy mogli więc podziwiać prace Romana Banaszewskiego, Renaty Bonczar, Krzysztofa Kulisia, Agaty Poloczek, Adriana Poloczka, Kai Soleckiej, Marka Sołtysika, Władysława Talarczyka, Andrzeja Zięblińskiego, no i oczywiście założyciela POLART-u Janusza Trzebiatowskiego. I tu także polartowscy rzeźbiarze, acz znacznie skromniej, zaakcentowali swoją obecność.

Podkreślić należy, że XX Wielki i Jubileuszowy zarazem Salon Sztuki POLART 2018, wzorem pięciu ostatnich lat wpisuje się w Międzynarodowy Festiwal „Związki pomiędzy kulturą Południa a Północy–Schubert–Chopin – Grieg – wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze”, którego dwie ostatnie edycje odbywały się w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Mamy zaszczyt zaprosić na wszystkie festiwalowe wydarzenia, zarówno w Niepołomicach jak i w Wieliczce, a przede wszystkim na Koncert Inauguracyjny Festiwalu w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w wykonaniu wybitnej polskiej klawesynistki Elżbiety Stefańskiej.

Joanna Krupińska-Trzebiatowska
Prezes Zarządu S.T. POLART

 

Program wydarzeń w Zamku Żupnym:

19 MAJA 2018 | otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby XX Salonu Sztuki POLART z towarzyszącym koncertem kameralnym w wykonaniu wybitnej polskiej klawesynistki Elżbiety Stefańskiej, która zagra na klawesynie wraz ze swą japońską córką Mariko Kato, Zamek Żupny

19 MAJA do 6 LIPCA 2018 | trwa wystawa malarstwa i rzeźby XX Salonu Sztuki POLART, Zamek Żupny

6 LIPCA 2018  | finisaż wystawy, koncert kwartetu smyczkowego QUATUOR EUROPA, złożonego z muzyków od lat mieszkających w Nawarze. Zwieńczeniem wieczoru będzie zamknięcie XX Salonu Sztuki POLART 2018 i wyłonienie jego zwycięzców, Zamek Żupny

 

PDF PROGRAM CAŁEGO FESTIWALU

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F