aktualności

Święto Soli 2018

Zapraszamy na 16. Święto Soli, które odbędzie się w Wieliczce 10 czerwca 2018 roku na dziedzińcu Zamku Żupnego. Hasłem tegorocznej imprezy będzie „sól w sporcie”.

zabawy przy dawnej warzelni soliŚwięto Soli to rodzinna impreza, w czasie której Zamek Żupny, niczym ogromny wehikuł czasu, zabierze uczestników w przeszłość. Będzie można poznać dawne metody produkcji soli oraz pracę rzemieślników, których wyroby (beczki, liny a nawet papier) były nieodzowne dla funkcjonowania żupy – dawnego przedsiębiorstwa solnego.

Gości imprezy zaprosimy do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych warsztatach: warzenia soli, skręcania lin, wyplatania koszy oraz czerpania papieru i kaligrafii.

Program imprezy wzbogacą liczne gry i zabawy: stanowisko archeologiczne, „zjazd u liny” z zamkowej baszty, warsztaty z masy solnej, malowanie solniczek.

Po nadmiarze wrażeń, kiedy przyjdzie już czas na relaks i odpoczynek, w cieniu zamkowej baszty na gości czekać będą specjały z kuchni żupnej.

 

 

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F