aktualności

Święto Soli 2018

Zapraszamy na rodzinną imprezę „Święto Soli”, która odbędzie się 10 czerwca w godz. 10.00-18.00 w Zamku Żupnym. W sektorze tradycyjnym znajdzie się m.in. zrekonstruowane stanowisko warzenia soli oraz stanowiska dawnych zawodów. Natomiast w sektorze sportowym, będzie można spotkać się z himalaistami oraz ultramaratończykami.

 

Sektor tradycyjny | dziedziniec Zamku

Tu będzie można zobaczyć i samemu spróbować przeróżnych rzemiosł od skręcania lin, lepienia garnków, czerpania papieru, kaligrafii, drukowania na prasie, składania czcionki przez wyplatanie koszy, wykuwania w metalu, wykonywania beczek, drukowania na tkaninie po odbijanie drzeworytu, wyrabiania pieczęci i świec, a także rzeźbienia w soli. Dla dzieci przygotowano zajęcia i zabawy m.in. malowania solniczek i lepienia z masy solnej, zjazd u liny z baszty oraz zajęcia sportowe „Solni Siłacze” a dla rodzin grę terenową „Solne Igrzyska”.

Zabawie towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” i zespołu folkowego JAR, a zachcianki podniebienia uczestników spełniać będzie „Karczma u Żupnika”.

 

Sektor sportowy | ogród żupny

Ta część imprezy powstała we współpracy z Salco, producentem soli regeneracyjnych dla osób aktywnych i sportowców. W sąsiadującym z Zamkiem ogrodzie żupnym, odbędą się spotkania z himalaistami: Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski,(Sala Gotycka, g. 13.30) i uznanymi biegaczami ultramaratonów górskich: Bartosz Gorczyca, Łukasz Sagan, Robert Faron, (Sala Gotycka, g. 12.00). Będą również porady trenera personalnego, porady rehabilitacyjne (Dziedziniec Północny, g. 10.00-17.00), pokazy sportowe oraz tor przeszkód.

Obydwie części imprezy połączy sól, którą oferować będą stanowiska kopalń soli: w Bochni, Kłodawie i Wieliczce.

 

 

Partner główny imprezy: Salco

 

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • Newsletter

  Zapisz się
  do newslettera
  i bądź na bieżąco!
  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych


 • Info praktyczne
  Godziny otwarcia

  zamek 8:30 - 15:30 (w poniedziałki nieczynne)

  kopalnia 7:30 - 19:30

  Ceny biletów

  zamek 5/8 PLN (dziedziniec - wstęp wolny)

  kopalnia 39/55 PLN (Muzeum + Trasa Turystyczna)

  informacja

  12 278 58 49

 • Obiekt tygodnia

   

   

   

   

   

   

F