aktualności

Summer Music Festival zainaugurowany!

Ponad 900 melomanów obejrzało operetkę Johanna Straussa „Noc w Wenecji” inaugurującą Summer Music Festival – Wieliczka 2014. Na scenie ustawionej na dziedzińcu Zamku Żupnego pojawiło się aż 120 artystów (aktorów, chóru, baletu i muzyków) z Gliwickiego Teatru Muzycznego. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest współorganizatorem Festivalu.

 

Summer Music Festival Wieliczka, Zamek Żupny 2014 (5)Gości powitali i największe wydarzenie  muzyczne Wieliczki otwarli Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka prof. Antoni  Jodłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak oraz Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Kto nie miał możliwości być w okresie karnawału w Wenecji i oddychać tą niezapomnianą atmosferą beztroskiej zabawy, mógł się tam przenieść za sprawą  operetki „Noc w Wenecji” i poznać świat bogactwa, przepychu, intrygi i miłości.

Na kolejny koncert Summer Music Festival w muzealnej komorze Alfonsa Długosza w kopalni soli pt. „Piosenki do mężczyzny pod greckim niebem pisane” zapraszamy 9 lipca o godz. 18.00.

 

organizator: Polskie Towarzystwo Straussowskie

współorganizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Agencja Artystyczna Violin & Piano

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F