Noc w Wenecji w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Summer Music Festival – koncert Inauguracyjny

W sobotę 5 lipca o godz. 19.30 na dziedzińcu Zamku Żupnego nastąpi inauguracja 8. Summer Music Festival Wieliczka, którego Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest współorganizatorem. Na potężnej scenie ułożonej na dziedzińcu Zamku Żupnego pojawi się ponad 120 artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego z operetką „Noc w Wenecji”.

Noc w Wenecji Muzeum WieliczkaKto nie miał możliwości być w okresie karnawału w Wenecji i oddychać tą niezapomnianą atmosferą beztroskiej zabawy, za sprawą inscenizacji operetki „Noc w Wenecji” napisanej przez wielkiego Johanna Straussa-syna, najwybitniejszego twórcy operetki wiedeńskiej, będzie miał szansę przenieść się w to niezwykłe miejsce, w świat bogactwa, przepychu, intrygi i miłości. Operetkę „Noc w Wenecji” mają w swoim repertuarze wszystkie, liczące się teatry muzyczne. Pełna przepięknych arii, duetów i ansambli, z których do kanonu największych operetkowych przebojów weszła liryczna barkarola Caramella „Zejdź do gondoli”.

Wielką wartością spektaklu zrealizowanego przez Gliwicki Teatr Muzyczny jest wspaniała reżyseria Marcina Sławińskiego, jednego z najlepszych polskich reżyserów komediowych oraz przepiękne kostiumy zaprojektowane przez Barbarę Ptak, wybitnego kostiumografa, współtwórczynię największych arcydzieł polskiej kinematografii, m.in. nominowanych do Oscara „Ziemi obiecanej”, „Faraona”, „Noża w wodzie” oraz „Nocy i dni”.

Wenecja…, słońce, muzyka, piękne kobiety, a nade wszystko – karnawał! Czas, w którym wszystkie reguły czy konwenanse zostają zawieszone i wystarczy założyć maskę, by książę zamienił się rolami ze sługą, a księżna z pokojówką. Kiedy zatem do Wenecji na karnawał zjeżdża uwodzicielski Książę Urbino z Caramellem, swym nadwornym cyrulikiem, nikogo nie dziwi, że blady strach pada na tamtejszych senatorów, których bynajmniej nie cieszy perspektywa wystawienia wierności własnych żon na poważną próbę. Książę jest podekscytowany zwłaszcza na myśl o spotkaniu z Barbarą, piękną małżonką senatora Delacqua, która poprzedniego sezonu w ostatniej chwili wymknęła się z zastawionej na nią przez uwodziciela pułapki. Los senatorskiej cnoty spoczywa jednak przede wszystkim w rękach Caramella, Anniny, jego ukochanej, Papacody, jego przyjaciela, słynnego sprzedawcy makaronu, oraz Ciboletty, pokojówki Barbary i ukochanej Pappacody. Kiedy ta czwórka zabiera się do knucia intrygi, wiadomo już, że nie będzie ciekawie…

Libretto: Friedrich Zell i Richard Genée
Reżysera: Marcin Sławiński
Dyrygent – Wojciech Radek
Kostiumy – Barbara Ptak
Scenografia – Jan Polewka
Choreografia – Henryk Konwiński

Wykonawcy: soliści, chór, balet i orkiestra Gliwickiego Teatru Muzycznego

bilety

punkt Infokraków, ul. św. Jana 2 tel. 12 421-77-87
Pasaż Bielaka (Filmotechnika) tel. 12 422-89-45
www.eventim.pl
www.ticketpro.pl

->Pełen program

organizator: Polskie Towarzystwo Straussowskie

współorganizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Agencja Artystyczna Violin & Piano

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • zobacz film
    godziny otwarcia