aktualności

Strauss w solnych podziemiach

Najbliższy koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” odbędzie się już w niedzielę 28 września 2014 r. o godz. 16.00 w kopalni soli. Porywający repertuar zaprezentują Witold Wrona – tenor i Grażyna Mądroch – sopran.

komora Alfonsa Długosza, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (3)Rok w rok geniusz muzyczny austriackiego dyrygenta, skrzypka i kompozytora gromadzi setki osób, zasłuchanych w jego muzyce. Solne podziemia wypełniają się wtedy dźwiękami klasycznych kompozycji w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej „Obligato” pod batutą Jerzego Sobeńko oraz solistów z krakowskiej Opery i Filharmonii. Niezwykłe miejsce koncertu sprawia, że goście „przenoszą” się w świat XIX-wiecznego Wiednia, w którym królowały piękne walce, polki i marsze.

Wrześniowy koncert odbędzie się o godz. 16 w pięknej  komorze im. Alfonsa Długosza – twórcy Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.  Zjazd szybem Daniłowicza na III poziom Muzeum będzie możliwy od godz. 15.15.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w:

  • Wieliczce, Biuro Obsługi Zwiedzających, Park Kingi 6
  • Krakowie, punkt InfoKraków, ul św. Jana 2

informacja: 12-278-58-49

 

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F