Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum

O dobrodziejstwie roślin i soli  opowie Małgorzata Piera na spotkaniu muzealnym  pt. „Sole i zioła w rewitalizacji organizmu” 21 października 2015 r. o godz. 17.00. w Zamku Żupnym. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum zapraszają. Wstęp wolny!

Ręcznie przygotowana sól kąpielowaWokół nas roztacza swe uroki królestwo roślin – wśród nich bezcenne zioła, które choć niepozorne z wyglądu posiadają wielką siłę w odnawianiu naszej żywotności i energii. To skarbiec naturalnych substancji organicznych: witamin, mikroelementów, enzymów czy fitohormonów. Ale i wnętrze ziemi ofiarowuje nam bezcenne skarby korzystnie wpływające na nasze organizmy, jednym z nich jest sól. Temat wszechstronnego oddziaływania przyrody na organizm człowieka jest  szerokim zagadnieniem zarówno teoretycznym jak i praktycznym, ale warto go zgłębiać dla dobra własnego organizmu.