Oprowadzanie kuratorskie: Sól w Polsce. Współczesne ośrodki produkcji.

Kryształy soli Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, fot. Aleksandra ZapolskaJuż 8 października o godz. 11.00 będzie można zwiedzić wystawę „Sól w Polsce. Współczesne ośrodki produkcji” z autorem Rafałem Zadakiem.

Spotkanie jest okazją do poznania nie tylko znanych ośrodków produkcji soli takich jak Kłodawa czy Polkowice-Sieroszowice ale także mniej znanych miejsc eksploatacji solanki i produkcji soli. Niektóre z tych miejsc jak np. Ciechocińska Warzelnia Soli, to unikatowy zabytek przemysłowy, w którym od 185 lat nieprzerwanie w sposób tradycyjny produkowana jest sól spożywcza.

Wystawa Sól w Polsce Współczesne ośrodki produkcji prezentowana w Zamku Żupnym do 15 października 2017 roku.

Koszt 8 zł/osoba

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wpisz swój adres e-mail:

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych