Spotkanie na wystawie „Z teki artysty”

Czym kieruje się artysta wybierając temat swego dzieła? Od czego zależy jego warsztat? Tego dowiecie się na spotkaniu z malarką Ewą Hoppe-Nowicką na wystawie „Z teki artysty” w Zamku Żupnym w Wieliczce, w piątek 15 sierpnia o godz. 17.00

Wystawa „Z teki artysty” to wakacyjna podróż w różne rejony Morza Śródziemnego przedstawione przez pogodne i nastrojowe krajobrazy. Słoneczne miasteczka, wyspy i gaje oliwne,  zachwycają bogactwem rozświetlonych i wibrujących barw.

Wśród prezentowanych prac artystki wyróżniają się widoki górniczej Wieliczki wykonane w technice kolaży, powstałych z użyciem fragmentów blach i zespawanych prętów. Wyłaniają się industrialne pejzaże wież szybowych z prawdziwym gąszczem kratownic i rusztowań.

Ewa Hoppe-Nowicka stworzyła swój własny język opisywania otaczającego świata. Jej rzeczywistość zbudowaną z rytmicznych powtórzeń motywów drzew, domów, dachów czy kratownicowych konstrukcji naprawdę warto odkryć aby… pozwolić się im uwieść. Dostrzec urodę nie tylko śródziemnomorskich impresji, ale także – mniej oczywistą – kopalnianych nadszybi Wieliczki.

Zgłoszenia: 12 289 16 27

Ewa Hoppe-Nowicka - wystawa w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (1)

This entry was posted in aktualności, wystawy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.