aktualności

Spotkanie: Bursztyn Lubelski

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka serdecznie zaprasza sympatyków i członków Towarzystwa na spotkanie pt. „Bursztyn Lubelski”, które odbędzie się 20 czerwca 2018 roku o godz. 17.00 w Sali Gotyckiej Zamku Żupnego.

Honorowymi gośćmi i prowadzącymi spotkanie będą Krystyna Rudzka-Przychoda i Dr Lucjan Gazda.

Połączenie obrazów Krystyny Rudzkiej-Przychody i bursztynów z kolekcji Lucjana Gazdy stanowi piękną narracją o naturze, inspiracjach, pasjach oraz magii malarstwa i kamieni.

Wszystkie osoby zainteresowane zarówno historią bursztynu, jak i malarstwem dla którego był inspiracją zapraszamy do Zamku już w najbliższą środę. W trakcie spotkania będzie można nabyć wydawnictwa towarzyszące wystawie. Wstęp wolny.


Krystyna Rudzka-Przychoda
Malarz i biolog. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Stypendystka MKiS 1990/1991. Autorka albumu „Uśmiech rośliny”.
Wystawy indywidualne w kraju i za granicą między innymi: Polska, Niemcy, Nowy Jork.
Wystawy zbiorowe: Polska, Japonia, Austria, Australia, USA, Bułgaria.
Laureatka nagród i wyróżnień. Uczestniczka aukcji charytatywnych w kraju i za granicą. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych, państwowych i muzealnych.

dr Lucjan Gazda
Geolog, pracownik Katedry Geotechniki Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, współautor wystawy, która prezentuje wyniki jego badań nad lubelskim bursztynem.

This entry was posted in aktualności, wykłady. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F