Solne pisanki z Wieliczki – konkurs rozstrzygnięty!

9 kwietnia 2014 r.  odbył się po raz piętnasty konkurs plastyczny „Najpiękniejsza pisanka z soli”. Pisanki można oglądać w Zamku Żupnym do 22 kwietnia.

I nagroda: Ewelina Piórecka | zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu (ul. Kopernika), KrakówW konkursie wzięło udział 40 uczestników ze szkół podstawowych: nr 53 w Krakowie Niepołomicach, Mietniowie, Sierczy, Brzączowicach, Trąbkach, gimnazjów w Wieliczce, Węgrzcach Wielkich, Dobranowicach, Domów Kultury w Podgórzu i Zabierzowie Bocheńskim, Centrum Sztuki Współczesnej – Solvay (DK Podgórze), zespołów szkół działających przy szpitalach nr 3 w Krakowie Prokocimiu i nr 2 w Krakowie przy ul. Kopernika oraz osób indywidualnych. Jury przyznało 20 nagród i wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych. Pisanki można oglądać na wystawie do 22 kwietnia 2014 r. w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Ze szkół podstawowych w kategorii klas I-III

I nagroda:  Martyna Poreda | Dom Kultury Podgórze w KrakowieI nagroda:  Martyna Poreda | Dom Kultury Podgórze w Krakowie

II nagroda: Sandra Ochońska | Szkoła Podstawowa w Trąbkach

III nagroda: Gabriela Piech | Szkoła Podstawowa w Mietniowie

Wyróżnienie: Aleksandra Szewczyk | Szkoła Podstawowa nr 3 w Niepołomicach

Kinga Kęsek | Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie

W kategorii klas IV-VI

Wyróżnienie: Karolina Wilk Dom Kultury w Zabierzowie I nagroda: Gabriela Karaszkiewicz | Szkoła Podstawowa w Mietniowie

II nagroda: Łukasz Surma, zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (Prokocim) w Krakowie

III nagroda: Maciej Gonet | (indywidualnie)

Wyróżnienie: Karolina Wilk Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

Wiktoria Bożek Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I nagroda: Ewelina Piórecka | zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu (ul. Kopernika) | KrakówI nagroda: Ewelina Piórecka | zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu (ul. Kopernika) | Kraków

II nagroda: Katarzyna Calik | Gimnazjum w Wieliczce

III nagroda: Aniela Graboń | zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu (ul. Kopernika) w Krakowie

Wyróżnienie:  Emilia Staniszewska w Krakowie

Natalia Hyży zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (Prokocim) w Krakowie

Natalia Dzięgiel, Gimnazjum w Wieliczce

Katarzyna Miernik, Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich

W kategorii szkół średnich:

I nagroda: Katarzyna Czerniawska | Dom Kultury Podgórze w Krakowie

II nagroda: Renata Tokarczyk  | zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu (ul. Kopernika) w Krakowie

III nagroda: Magdalena Krzysztofowicz | zespół szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (Prokocim) w Krakowie

Patronat medialny: TVP Kraków

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • zobacz film
    godziny otwarcia