aktualności

Solna Akademia Dziecięca 2015/2016

Solna Akademia Dziecięca. Muzeum Żup Krakowskich WieliczkaW październiku w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka rusza kolejny rok Solnej Akademii Dziecięcej, projektu edukacyjnego, który okazał się ogromnym sukcesem.

Każdy „student” Solnej Akademii otrzyma indeks, do którego systematycznie będą wpisywane oceny i zaliczenia.  Na comiesięcznych interaktywnych zajęciach dzieci za każdym razem otrzymają inne zadania, będą m.in. poznawały wielickie zwyczaje i tradycje, podziwiały z lupą solne minerały. Poznają obie ekspozycje Muzeum: Zamek Żupny i kopalnię soli.

Projekt ma na celu zainteresowanie dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu, upowszechnieniem wiedzy o górniczej Wieliczce i okolicy, wzbudzenie ciekawości do zabytków, historii, kultury i sztuki oraz zachęcenia do wizyty w Muzeum i zwrócenie uwagi na jego bardzo istotną rolę we współczesnym świecie. Chcemy pokazać, że wizyta w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest ciekawa, zajmująca i naprawdę atrakcyjna.

W roku szkolnym 2015/2016 zapraszamy klasy I i II. Ilość miejsc ograniczona, informacja, zapisy Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33

 

pobierz

Solna Akademia Dziecięca, fot. Kinga Stabrawa

Solna Akademia Dziecięca, fot. Kinga Stabrawa

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F