Katalog solniczek Muzeum Żup Krakowskich

Cena: 50.00 zł

Opis produktu

Katalog to pierwsze systematyczne opracowanie solniczek, wchodzących w skład kolekcji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Czytelnik może prześledzić zmiany form solniczek w różnych epokach i porównać współczesne sobie dzieła sztuki i wzornictwa, powstałe od Petersburga i Moskwy po Nowy Jork czy Kanton. Uwagę zwraca bogata i staranna szata ilustracyjna. Wszystkie obiekty ujęte w notach katalogu zostały zaopatrzone w fotografie, a dodatkowo całostronicowe reprodukcje wybranych dzieł zbliżają publikację do formy albumowej.

Autorka Klementyna Ochniak-Dudek, kustosz muzealnego Działu Sztuki i Etnografii, wyodrębniła w katalogu grupy materiałowe: złotnictwo i metale, szkło, ceramika, drewno, inne materiały z uzupełnieniem o złączone integralnie z funkcją solniczek łyżeczki do soli. Wstęp zamieszczono także w języku angielskim.

K. Ochniak-Dudek, „Katalog solniczek Muzeum Żup Krakowskich”, Wieliczka 2014, s. 296, 571 fot. kolorowych

Waga 1 kg