aktualności

Święto soli

Zapraszamy na Święto​ Soli do Zamku Żupnego już 12 czerwca 2016 r. ​Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest „Sól w medycynie i kosmetyce”​.

zabawy przy dawnej warzelni soliŚwięto Soli to rodzinna impreza, w czasie której Zamek Żupny, niczym ogromny wehikuł czasu, zabier​ze uczestników w przeszłość. Będzie można ​poznać dawne metody​ produkcji soli oraz ​pracę ​rzemieś​lników​​​, których wyroby (beczki, liny a nawet papier) były nieodzowne dla funkcjonowania żupy – dawnego przedsiębiorstwa solnego.

Gości imprezy zaprosimy do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych warsztatach: warzenia soli, skręcania lin, wyplatania koszy, warzenia piwa oraz czerpania papieru i kaligrafii.​

Zgodnie z hasłem przewodnim „Sól w medycynie i kosmetyce”, będzie można dowiedzieć się, jak w zgodzie z naturą zadbać o zdrowie i urodę. W zamku pojawi się też grota solna.

​Program imprezy wzbogacą liczne gry i zabawy: koło bednarza, labirynt, stanowisko archeologiczne, „zjazd u liny” z zamkowej baszty, warsztaty z masy solnej, malowanie solniczek i Rodzinny Solny Quest.

A wszystko „posoli do smaku” muzyka w wykonywaniu: Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”, zespołu folkowego „Jar”, zespołu Kraków Street Band (finaliści programu „Must Be The Music”). Tańczyć będą Mietniowiacy.

Po nadmiarze wrażeń, kiedy przyjdzie już czas na relaks i odpoczynek, w cieniu zamkowej baszty na gości czekać będą specjały z kuchni żupnej.

PDF pobierz mapkę

 

 

 

 

Logo

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F