aktualności

Lato z solą i bursztynem

Zapraszamy dzieci (6-12 lat) wraz z rodzicami lub opiekunami na wakacyjną przygodę z solą i bursztynem. Zajęcia odbędą się w dniach 28-31 sierpnia 2018 roku.

 

Wakacyjna przygoda z bursztynem, Zamek Żupny
28 i 30 sierpnia

Bursztyn od zawsze budził ciekawość, zachwyt i pragnienie posiadania. Był bursztynodajny las, bursztynowy szlak i bursztynowa komnata. A dzisiaj zapraszamy na wakacyjną przygodę właśnie z bursztynem. Na zajęciach dowiemy się, jak powstał ten cenny surowiec, kiedy oraz gdzie najczęściej występuje i w jaki sposób jest wykorzystywany. Będziemy z bliska podziwiać bursztynowe okazy aby dostrzec zamknięte w nich życie czyli fragmenty dawnych roślin i owadów. Zobaczymy bursztynowe sople, nacieki, krople ,”łzy Heliad”. Na uczestników czekają zagadki, krzyżówki i ciekawostki ze świata bursztynu.

Wakacyjna przygoda z solą, Trasa Muzeum w kopalni soli
29 i 31 sierpnia

Najcenniejszy skarb naszego miasta, zwany niegdyś białym złotem – to oczywiście sól. Od wieków Wieliczka jest znana na całym świecie właśnie dzięki kopalni soli, która niedługo stanie się scenerią wakacyjnej przygody – na III poziomie w ekspozycji podziemnej muzeum. Podróż po górniczych wyrobiskach będzie obfitowała w zadania związane z trudną pracą górniczą. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądało wydobywanie soli w dawnych czasach, przyjdźcie i spróbujcie się zmierzyć z tym zadaniem.

Informacja: Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33
Rozpoczęcie spotkań: godz. 10.00
Wiek uczestników: 6–12 lat, opiekunowie 18 +
Czas trwania, koszt udziału: 

  • w Zamku Żupnym ok. 1,5 godz., 6 zł/osoba,
  • na Trasie Muzeum w kopalni soli ok. 1,5 godz, 9 zł/osoba

Udział w zajęciach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody rodziców/opiekunów na wykorzystanie wizerunku dzieci do celów dokumentacyjnych oraz promocyjnych Muzeum.

 


 

Grupy zorganizowane: zachęcamy do odwiedzenia naszego Muzeum w lipcu i sierpniu oraz skorzystania ze stałej oferty edukacyjnej w Zamku Żupnym i na Trasie Muzeum w kopalni soli. Koszt zajęć w Kopalni wynosi 9 PLN + 70 zł/grupa, a w Zamku Żupnym 6 PLN.

Informacja, rezerwacja
Dział Edukacji Muzeum tel. 12.289 16 33.

Udział w zajęciach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody rodziców/opiekunów na wykorzystanie wizerunku dzieci do celów dokumentacyjnych oraz promocyjnych Muzeum.

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F