Popołudnie ze Straussem zaczyna sezon

Lato co prawda już na półmetku, ale właśnie teraz rozpoczyna się cykl koncertów ”Popołudnie ze Straussem” w Wieliczce. Na pierwsze spotkanie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza już w niedzielę 28 sierpnia o godz. 16.00 na dziedziniec Zamku Żupnego. Koncert wykonają: Orkiestra Straussowska Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz soliści: Yuliya Ponomar – sopran i Miłosz Gałaj – tenor.

Popołudnie ze StraussemKrólować będą utwory Johanna Straussa: „Schatz Walzer”, polka „Tik Tak” oraz z operetki „Zemsta Nietoperza” walc „Ty i Ty” i aria Adeli ze śmiechem. Warto zaznaczyć, że operetka ta przyniosła kompozytorowi ogromne uznanie. Ponadto w programie m.in: romantyczny walc „Espana” Emila Waldteufela, inspirowany węgierską muzyką ludową „Taniec węgierski nr 5” Johannesa Brahmsa , “Fale Dunaju” rumuńskiego kompozytora Josifa Ivanovicia, walc Julii z opery „Romeo i Julia” francuskiego kompozytora Charlesa Gounoda, “Wróć do Sorrento” najbardziej znana pieśń neapolitańska Ernesto de Curtisa czy włoska pieśń „Dicitencello Vuce” Rodolfa Falvo.

Na drugi i ostatni zarazem koncert tegorocznego cyklu „Popołudnie ze Straussem” Muzeum zaprasza 25 września do komory im. Alfonsa Długosza w kopalni soli w Wieliczce. Solistami będą: Aleksandra Novina-Chacińska – sopran i Adam Sobierajski – tenor.
Yulija Ponomar
Urodzona na Ukrainie młoda sopranistka jest absolwentką Kijowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej im. R. M. Gliera. Po ukończeniu studiów w Kijowie dalszą edukację muzyczną kontynuowała w krakowskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Moniki Swarowskiej. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych na Ukrainie. Od 2013 roku jest solistką Filharmonii im. S. Richtera w Żytomierzu, zajmując sie równocześnie działalnością pedagogiczną. Bierze udział w wielu projektach muzycznych i koncertach na terenie Polski i Ukrainy.

Miłosz Gałaj
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Współpracuje z Operą Bałtycką, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Warszawską Operą Kameralną. W swoim repertuarze oprócz klasyki ma również songi musicalowe i standardy muzyki popularnej. Koncertuje w Polsce i zagranicą. Jest współtwórcą tria tenorowego Tre Voci, z którym w 2016 roku wystąpił w Copernicus Center w Chicago. Zajmuje się również reżyserią. W 2015 roku dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie wyreżyserował musical „Fame”. Jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: TVP Kraków

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Newsletter

do newslettera
    i bądź na bieżąco!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych