Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, dla dzieci, fot. Piotr Chwalba (10)

Popołudnie ze Straussem zaczyna sezon

Lato co prawda już na półmetku, ale właśnie teraz rozpoczyna się cykl koncertów ”Popołudnie ze Straussem” w Wieliczce. Na pierwsze spotkanie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza już w niedzielę 28 sierpnia o godz. 16.00 na dziedziniec Zamku Żupnego. Koncert wykonają: Orkiestra Straussowska Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz soliści: Yuliya Ponomar – sopran i Miłosz Gałaj – tenor.

Popołudnie ze StraussemKrólować będą utwory Johanna Straussa: „Schatz Walzer”, polka „Tik Tak” oraz z operetki „Zemsta Nietoperza” walc „Ty i Ty” i aria Adeli ze śmiechem. Warto zaznaczyć, że operetka ta przyniosła kompozytorowi ogromne uznanie. Ponadto w programie m.in: romantyczny walc „Espana” Emila Waldteufela, inspirowany węgierską muzyką ludową „Taniec węgierski nr 5” Johannesa Brahmsa , “Fale Dunaju” rumuńskiego kompozytora Josifa Ivanovicia, walc Julii z opery „Romeo i Julia” francuskiego kompozytora Charlesa Gounoda, “Wróć do Sorrento” najbardziej znana pieśń neapolitańska Ernesto de Curtisa czy włoska pieśń „Dicitencello Vuce” Rodolfa Falvo.

Na drugi i ostatni zarazem koncert tegorocznego cyklu „Popołudnie ze Straussem” Muzeum zaprasza 25 września do komory im. Alfonsa Długosza w kopalni soli w Wieliczce. Solistami będą: Aleksandra Novina-Chacińska – sopran i Adam Sobierajski – tenor.
Yulija Ponomar
Urodzona na Ukrainie młoda sopranistka jest absolwentką Kijowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej im. R. M. Gliera. Po ukończeniu studiów w Kijowie dalszą edukację muzyczną kontynuowała w krakowskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Moniki Swarowskiej. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych na Ukrainie. Od 2013 roku jest solistką Filharmonii im. S. Richtera w Żytomierzu, zajmując sie równocześnie działalnością pedagogiczną. Bierze udział w wielu projektach muzycznych i koncertach na terenie Polski i Ukrainy.

Miłosz Gałaj
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Współpracuje z Operą Bałtycką, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Warszawską Operą Kameralną. W swoim repertuarze oprócz klasyki ma również songi musicalowe i standardy muzyki popularnej. Koncertuje w Polsce i zagranicą. Jest współtwórcą tria tenorowego Tre Voci, z którym w 2016 roku wystąpił w Copernicus Center w Chicago. Zajmuje się również reżyserią. W 2015 roku dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie wyreżyserował musical „Fame”. Jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: TVP Kraków

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

kopalnia 7:30 - 19:30

Ceny biletów

zamek 5/8 PLN (dziedziniec - wstęp wolny)

kopalnia 39/55 PLN (Muzeum + Trasa Turystyczna)