aktualności

Popołudnie ze Straussem 2019

W Wieliczce tradycją już stało się, że melodie Straussa zapowiadają lato i czas beztroskich wakacji. Lekkość utworów oraz porywające do tańca dźwięki to cechy muzyki wiedeńskich mistrzów, która królować będzie w wakacyjne popołudnia w Muzeum.

 

Zbliża się drugi koncert z letniego cyklu „Popołudnie ze Straussem”, który będzie miał miejsce 28 lipca o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce.  Solistami koncertu będą Kinga Stawowy – sopran i Witold Wrona – tenor, a koncert wykona Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem artystycznym Jerzego Sobeńko. Będzie to ostatni w tym roku koncert na dziedzińcu zamkowym, a wypełnią go m.in. walce i polki kompozytorów z rodziny Straussów, a także utwory Emila Waldteufela, Josifa Ivanovica czy piękna Serenada Enrico Toselliniego. Dwa kolejne muzyczne spotkania będą miały miejsce w komorze im. Alfonsa Długosza w ekspozycji Muzeum w kopalni soli.

 

Kolejne koncerty

25 sierpnia 2019
Yulia Ponomar – sopran
Aleksander Martinez – tenor

29 września 2019
Monika Biederman-Pers – sopran
Aleksandra Górecka – mezzosopran
Joanna  Janiszewska – sopran
Piotr Karzełek – tenor

Koncerty wykonuje Orkiestra Straussowska OBLIGATO

 

Informacja:

12 289 16 36

12 278 58 49

 

bilety

  • koncerty w Zamku Żupnym:  20 zł
  • koncert w komorze im. Alfonsa Długosza: 45 zł

 

Bilety do Zamku można zakupić na 3 dni przed koncertem i w dniu koncertu

 

 

 

Stały patronat: TVP Kraków

Patronat: Radio Kraków

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F